Levi Strauss sa vrátila na burzu s vysokou cenou

Cena okamžite vzrástla hneď po otvorení Wall Streetu a uzavrela 31,8%, pričom spoločnosť ohodnotila na 8,7 mld. USD (6,7 mld. GBP). 166-rok-starý obchod, ktorý udrel zlato, keď zakladateľ patentoval použitie nitov v odeve, má asi 5% svetového trhu džínsy.

opasek
 
Niektoré peniaze získané z flotácie budú použité na rozšírenie sortimentu oblečenia Levi a rozšírenie do viacerých krajín. "Necítim sa, že by som robil svoju prácu. Prišiel som sem, aby som sa otočil, aby som urobil značku Leviho, čo to bolo, keď som bol malý chlapec, späť na cestu, na ktorú som si to spomenul. Stále je pred nami veľa práce z nás, “povedal.
 
Flotácia prichádza v čase, keď módni odborníci hovoria, že medzi spotrebiteľmi je nová popularita v denimoch, poháňaná obnovou štýlov v 90. rokoch, ako sú džínsy s vysokým pásom a prúžkami.
 
"Denim naďalej dokazuje prevládajúce v streetwear a na dráhe, takže neočakávame, že sa čoskoro dostane kamkoľvek," povedal analytik spoločnosti Retailed Analytics. "Preto je teraz skvelý čas, aby Levi využil tento impulz."
 
Levi prvýkrát vyšiel na verejnosť v roku 1971. Ale po 14 rokoch ho prevzali rodiny Haasovcov, potomkovia zakladateľa Leviho Straussa, v hodnote 1,6 miliardy dolárov. To spoločnosť otriaslo veľkými dlhmi, čo povedal pán Bergh celé roky.
 
Akcie vo štvrtok IPO boli ocenené na 17 dolárov, nad očakávaný rozsah, v ponuke, ktorá bola silne prekročená ponuka. Na konci cena bola 22,5 dolárov.
 
"Spoločnosť a upisovatelia sa zamerali na primerané ocenenie a umožnili skutočnú požiadavku investorov diktovať cenu," povedal Jeff Zell, senior analytik výskumnej firmy IPO Boutique.

burza
 
Rodina Haas si ponechá 80% kontrolu nad verejnou spoločnosťou.
 
Zakladateľ Levi Strauss sa presťahoval do San Francisca v roku 1853 počas kalifornskej zlaté horúčky a otvoril obchod so suchým tovarom. V roku 1873 získal spolu s partnerom patent na používanie nitov, aby sa oblečenie stalo trvanlivejším.
 
Analytici uviedli, že úspech kótovania je dobrým predpokladom pre záujem investorov o ďalšie flotácie plánované na tento rok, vrátane Lyft, Uber, Pinterest, Airbnb a Slack.