Ako ochrániť vaše online údaje od hackerského útoku?

Čo sa týka efektívneho ukladania a spracovania údajov, ako aj generovania predaja a všeobecne zvýšeného zisku, najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť, je zabezpečenie tejto siete. Tu je niekoľko rád, ako to urobiť:
1.Zašifrujte všetky prístupové body pomocou zložitých hesiel.
Najhoršia vec, ktorú môžete urobiť, je nechať zariadenia bežať na predvolených heslách výrobcov, ktoré hackeri bežne poznajú. Vytvorte nové, zložité heslá pre všetky vaše prístupové body pomocou fráz, ktoré nemajú spojenie s vašou firmou. Ak sa obávate o ich zabudnutie, môžete použiť správcov hesiel, ako je napríklad LastPass . Nezabudnite tiež vyškoliť svojich zamestnancov v oblasti zabezpečenia hesiel a rozpoznávania pokusov o phishing.hacker.jpg
2. Skontrolujte, či je antivírusový softvér aktuálny.
Antivírusový softvér nemá zmysel, ak jeho schopnosti rozpoznávať a riešiť škodlivý softvér nie sú aktuálne. Nové vírusy sa neustále objavujú a je dôležité, aby bola vaša sieť chránená. V závislosti od toho, ktoré konkrétne zariadenia a softvér používate, sa proces mierne zmení, ale skontrolujte nové definície a pravidelne ich aktualizujte.
3. Obmedzte zdieľanie súborov na jeden server.
Čím viac zariadení bude mať vo vašej sieti povolené zdieľanie súborov, tým bude zraniteľnejšie voči votrelcom. Najlepším riešením je jediný zabezpečený server. Týmto spôsobom môžete ľahko sledovať neoprávnený prístup. Možno bude potrebné pripojiť ďalšie počítače k ​​súborovému serveru priamo v určitom okamihu, alebo bude možno potrebné krátkodobo hostiť niektoré súbory na inom počítači. V oboch prípadoch sa uistite, že je iba dočasný.kybernetika.jpg
4. Majte viac záloh a pravidelne ich aktualizujte.
Uvedomenie si, že ste stratili dôležité údaje, je jedným z najhorších pocitov, ktoré môžete mať ako majiteľ firmy.
Ak začnete znova bez záznamov, zmlúv a iných dôležitých súborov, vaše podnikanie bude vážne znevýhodnené. Ale so správnym systémom zálohovania – t.j. kombináciou fyzického zálohovania a cloudového riešenia prostredníctvom Dropboxu, Disku Google, Amazonu alebo iného podobného produktu – budete tomu môcť zabrániť. Uistite sa, že ste v cloudovom úložisku správne nastavili oprávnenia, takže pre konkrétne súbory dokumentov dávate oprávnenie na čítanie a zápis iba tým, ktorí ich potrebujú. Týmto spôsobom znížite riziko jednostrannej manipulácie.