Odhodlajte sa a jednoducho to zvládnete – takto sa vám podarí schudnúť

Chudnutie je predovšetkým o sebazapretí, odhodlaní a trpezlivosti. Ak chceme zhodiť tých pár nadbytočných kíl, aby sme sa v lete n plavkách cítili sebaisto, obliekli sa seba dávno zabudnuté obľúbené kúsky zo skrine, alebo aby sme boli jednoducho zdravší a cítili sa psychicky lepšie, potrebujeme byť na seba trochu tvrdý.

měření.jpg

“Zhodiť nadbytočné kilá nie je ľahké. Bez ohľadu na to, ako ste chudí, váš mozog vníma stratu hmotnosti ako alarmujúci signál, čo znižuje vaše šance na prežitie,” vysvetlil Yeo. Koľko už len dolo tých rád, odporúčaní a návodov, ktoré nám zaručene pomôžu schudnúť behom týždňa, dvoch, dokonca niekoľkých dní. Všetky tabletky, prášky a zázrčné spôsoby sú však obyčajným reklamným ta marketingovým trikom a snažia sa z nás len jednoducho vydolovať peniaze. Jedinou cestou, ako efektívne znížiť hmotnosť nášho tela, je jednoducho vydávať o niečo viac energie ako denne spotrebujeme. Nie je to však až také jednoduché, pretože keď máme počas dňa silný hlad, máme proste chuť dať si nejaké nezdravé, kalorické jedlo.

váha.jpg

Jedným z veľmi overených a skutočne efektívnych spôsobov, ako zhodiť tieto kilá, ktoré nám na sebe prekážajú je preto nie zmeniť počet zjedeného jedla, ale vymeniť ho za také ktoré nám bude prospievať. Ak zahrnieme do svojho stravovanie jedlá, ktoré sú pre náš organizmus prospešné, skôr čo neskôr sa s úbytkom hmotnosti stretneme, navyše takto nebudeme hladní a teda nebudeme neustále bojovať s nutkavým pojedaním všetkého čo nám príde pod ruku.
Nie je samozrejme jednoduché spraviť takúto radikálnu zmenu vo svojom živote len tak, z ničoho nič. Práve preto je hladovanie a celkové odopieranie si jedla nie len veľmi ťažké, ale aj nezdravé. Základom chudnutia nie je nejesť, ale vedieť ako jesť. Ak vymeníte podstatné potraviny, ktoré vám spôsobujú naberanie hmotnosti za také, ktoré sú kaloricky prijateľnejšie, chudnutie sa po čase preukáže.