Hobby pre Vás

Dnes si môžete vybrať zo širokej ponuky rôznych hobby. Ak ste sa rozhodli, že práve teraz je správny čas nájsť si nejakú záľubu, ale neviete akú, nezúfajte. Stačí si položiť pár jednoduchých otázok a zúžiť okruh.

malování.jpg

  1. Čo Vás baví

Najzákladnejšia otázka. Ak viete, máte spolovice vyhraté. Ak Vás baví kresliť, spievať alebo hrať na hudobný nástroj, je jednoduché zistiť, čo ďalej. Samozrejme, že sa nemusíte venovať len tomu. Ale ak chcete svoju záľubu rozvíjať, skúste sa prihlásiť na nejaký krúžok.

  1. Čo ste vždy chceli skúsiť

Chceli ste si niečo už dlhú dobu skúsiť? Napríklad začať variť, maľovať alebo hrať na hudobný nástroj? Tak to skúste!

  1. Začnite postupne

Ak presne neviete, čomu sa chcete venovať, začnite pomaly. Napríklad ak chcete začať kresliť, nemusíte si hneď kupovať drahé vybavenie. Začnite jednoducho. Len s ceruzkou alebo pastelkami. Nestoja veľa a keď Vás to prestane baviť, nebudete ľutovať vyhodené peniaze. Alebo ak chcete začať hrať na hudobný nástroj, najskôr si ho požičajte až potom kúpte. Je to veľká investícia, preto si to najskôr vyskúšajte.

  1. Hobby, ktoré Vás nič nestoja

Niektoré záľuby nestoja ani cent! Napríklad písanie, ku ktorému Vám stačí pero a papier alebo počítač.

  1. Založte si zbierku

Zbieranie vecí sa opäť vracia do módy a môže to byť Vaše nové hobby. Skúste staré dobré známky alebo aj hocičo iné. Sošky, magnetky.

stadion).jpg

  1. Povedzte si, aký ste typ

Baví Vás viac fyzická aktivita alebo nenamáhavá činnosť? Keď si odpoviete na túto otázku, pomôže Vám to nájsť Váš okruh. Ak radšej niečo robíte, vyberajte z hobby, ktoré Vám poskytnú pohyb. Ak áte radšej pokoj, nájdite si nenamáhavú aktivitu.

  1. Spýtajte sa priateľov

Niekedy nás naši priatelia poznajú lepšie ako sa poznáme my. Spýtajte sa ich na radu, alebo aké sú ich hobby. Možno Vás ich zaujme na toľko, že to skúsite a veľké pozitívum je, že budete mať niekoho, s kým môžete svoju novú záľubu zdieľať.