Ako zrušiť svoj FACEBOOK účet krok za krokom

Niektorí si bez neho nevedia predstaviť svoj život, iní sa zas jedného dňa rozhodnú dať mu definitívne zbohom. Reč je o vašom účte na facebooku. Ak aj vo vašom prípade nastane deň D, kedy sa rozhodnete pre jeho zmazanie, dajte si pozor, aby ste ho iba nedeaktivovali.

fcb
 
Deaktivovanie verzus zrušenie
 
Ak svoj účet deaktivujete, v skutočnosti z internetového sveta nezmizne. Ostatní ľudia, ani vaši bývali „priatelia“ k nemu síce nebudú mať prístup, no samotný facebook áno. Ak by ste sa rozhodli, že ho chcete používať opätovne, stačí sa znova prihlásiť a všetko bude fungovať ako predtým. Na vašom účte ostanú všetky fotografie, komentáre, udalosti a iné záležitosti, ktoré ste naňho nahrali.
 
Ak svoj účet zrušíte natrvalo, bude jednoducho zrušený. Na rozmyslenie máte tridsať dní. Ak sa naňho do tejto doby prihlásite, bude opäť aktívny. Ak nie, zmizne nadobro a spolu s ním i všetko, čo ste na ňom mali.

selfie
 
Návod ako svoj účet zrušiť „nadobro“ krok za krokom
 
 

  1. Prihláste sa do svojho účtu.
  2. Kliknite na šípku smerujúcu nadol. Nachádza sa v pravom hornom rohu.
  3. Z možností, ktoré sa vám zobratia, si vyberte NASTAVENIA.
  4. V ľavom hornom rohu nájdite políčko s textom „Vaše informácie na facebooku“ a kliknite naňho.
  5. zobrazí sa vám päť rôznych možností. Kliknite na poslednú z nich, teda na „Odstránenie vášho účtu a informácie“
  6. Na stránke, ktorá sa vám zobrazí, kliknete na modré políčko, v pravom dolnom rohu „Odstrániť účet“.
  7. Následne zadáte svoje heslo a opäť kliknete na modré políčko s nápisom „Pokračovať“.
  8. HOTOVO

 
Pred tým, ako sa rozhodnete svoj účet odstrániť, sa vám zobrazí možnosť „stiahnuť svoje informácie“. Takto si môžete do svojho zariadenia stiahnuť všetky fotky, videá a príspevky, ktoré ste na svojom účte publikovali.
 
Nezabudnite, že ak chcete svoj účet zrušiť iba dočasne, kliknite na možnosť deaktivovať. Takto sa naňho budete môcť vrátiť kedykoľvek budete chcieť.