Kvalitná farba na drevo ho oživí a dodá mu krásu

Ako iste viete, drevo patrí medzi prírodné materiály a preto je náchylné na vonkajšie vplyvy. Pokiaľ sa o naše drevo nestaráme, veľmi rýchlo to na ňom spoznáme. Vzhľad dreva rozhodne nebude to, čo býval a ani jeho kvalitatívne vlastnosti nezostanú rovnaké. V súčasnosti môžeme najmä v bytovom dizajne badať, že drevo je veľmi žiadané. Hlavne vďaka tomu, že dokáže priestoru dodať na útulnosti a celkovom príjemnom vyžarovaní. Dom alebo byt bez dreva dnes už len ťažko nájdeme. Preto by sme sa oň mali príkladne starať. Farba na drevo je prípravok, ktorý sa rozhodne oplatí mať doma. Farby na drevo sa delia na rôzne kategórie, pre všetky však platí jedno – ochraňujú drevo zvonku i zvnútra.
barevné dřevo

V čom je dnešná farba na drevo iná ako v minulosti?

Výrobcovia ochranných prostriedkov na drevo svoje výrobky vyšperkovali do takej podoby, že dodajú vášmu drevu všetko to, čo potrebuje. V minulosti bol sortiment veľmi obmedzený, no dnes už v kamennom obchode či na internete nájdete presne to, čo vaše drevo potrebuje. Sortiment farieb na drevo sa spravidla rozdeľuje takto:

– Lazúry
– Laky
– Oleje a vosky
– Krycie farby
– Ostatné

Farbu sa drevo, nech už ide o akúkoľvek, je potrebné vyberať podľa toho, čo presne sa snažíte docieliť jej použitím. Niektoré sú vhodné na použitie do interiéru, iné do exteriéru. Myslite na to, že drevo v exteriéri si vyžaduje vyšší stupeň ochrany, ako v interiéri. Exteriérová farba na drevo zase nemusí byť vhodná na drevo umiestnené v interiéri.
barevné tužky

Ako postupovať pri použití farby na drevo

Do natierania dreva sa určite nepúšťajte bezhlavo. Farba na drevo vás počká. Dôležité je, aby ste drevo dôkladne pripravili na natieranie. Niektoré kusy je potrebné prebrúsiť. Brúsenie nevynechávajte hlavne vtedy, pokiaľ sú na dreve ešte zvyšky starej farby, alebo pokiaľ povrch nie je úplne hladký. Ak ste si istý, že je drevo pripravené, je načase použiť farbu na drevo. Nanášajte ju štetcom rovnomerne po celom obvode. Farbu potom nechajte zaschnúť a môžete sa pustiť do ďalšej vrstvy. Počet vrstiev samozrejme závisí od toho, akú farbu na drevo ste si zvolili.

Všetko podstatné o ochrane dreva nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk/.