Venujte sa sama sebe


Mnoho povinností… Deti, práca, domácnosť… Uponáhľaná doba, ľudia si na seba berú veľa povinností a potom to všetko nestíhajú. Určite to veľa z vás dobre pozná. Aj keď je to ťažké, nachvíľu sa zastavte a venujte čas sama sebe

pausa

Pri množstve každodenných povinností, zabúdate na seba. Ešte musíte tamto alebo ono a potom večer padáte do postele úplne vyčerpaná a bez energie, poprípade s myšlienkou čo všetko ste mali v pláne a nestihli ste.

Venujte si denne aspoň pol hodinku času, len tak sama pre seba. Niekto má rád ručné práce, alebo rôzne umelecké tvorenie, obyčajný oddych v kľude pri káve. Vezmite si obľúbenú knihu, venujte sa chvíľu svojim dávno zabudnutým záľubám, poprípade sa dohodnite s mužom aby krátky čas postrážil deti a choďte sa odreagovať na cvičenie. Je jedno aká aktivita vás baví, pri čom si najlepšie oddýchnete. Najdôležitejšie je aby ste si našli ten čas, ktorý vám patrí.

Tento čas je dôležitý pre každú jednu z Vás. Potrebujete načerpať nové sily, novú energiu, usporiadať si myšlienky alebo jednoducho len vypnúť myseľ a zabudnúť na všetko. Každý človek to potrebuje, bez ohľadu na to ako veľmi je zaneprázdnený. Predsa nie sme roboti alebo stroje, sme ľudia a potrebujeme byť chvíľu sami so sebou. Je to úplne normálne, každý potrebuje načerpať nové sily, odreagovať sa…

kniha

Je to čas, ktorý si venujete, môžete to brať ako odmenu za všetko čo denne musíte zvládnuť. Viem, niekedy pri toľkých povinnostiach je náročné nájsť si ten čas, vyhradiť si ho len pre seba. Ale všetko sa dá, keď sa chce. Táto vzácna chvíľa, kedy si venujete zopár minút vám môže napomôcť k lepšiemu zvládaniu každodenných činností, zlepší vám náladu, pomôže vám prekonávať stres a určite sa budete cítiť oveľa lepšie. Preto sa tomu nevyhýbajte a vyhraďte si svoju chvíľu každý deň.
Vaša duša i vaše telo sa vám určite poďakuje.