Ako zvládnuť dovolenku v Turecku s vašim miláčikom

Minulý rok som strávila dovolenku v Turecku. spolu so mnou, ju trávil môj miláčik a partner. „Ha, ha, ha“, hovorím samozrejme o svojom psovi. Nebola to naša prvá spoločná dovolenka pri mori, takže som vedela, na čo asi, sa mám pripraviť. Na predošlých dovolenkách, bol najväčší problém hlavne s leteckou dopravou. Iné to nebolo ani teraz, no nakoniec sme to zvládli. Turecko ma však úprimne trošku zaskočilo. Máte v pláne takúto netradičnú dovolenku aj vy? Na toto si dajte pozor.Pes ide po pieskovej pláži pri mori.jpg

Zabezpečte si dobrý hotel

Ak pôjdete na dovolenku cez cestovku, overte si naozaj dôkladne, či sa na izbe nachádza klimatizácia. Ja som to brala ako samozrejmosť, no nebola. Verte, že turecké počasie je omnoho teplejšie, ako sa píše na rôznych webových cestovateľských portáloch. Na izbe bez klímy, vám držím palce. Budete mať problém prežiť vy, a nie to váš pes.

Keď už sme pri tých hoteloch, taktiež si zistite, či sa tom vašom môžete so psom ubytovať. Ja som si to samozrejme zistila, ale len pre istotu. Hľadať ubytovanie na mieste, to by vás mohlo vyjsť draho.

Pozor na pláži i v mori

Predošlé dovolenky so psom, sa odohrávali hlavne v Chorvátsku a taktiež v Taliansku. Turecko je však trochu iná exotika. Na kameňoch, a to priamo na plážach, sa tu veľmi radi vyhrievajú škorpióny a na piesku hady. Pre vás ako pre človeka, až tak nebezpečné nie sú. Stačí trošku pozornosti a je všetko v poriadku. Na psa dávajte však naozaj pozor, pretože ten chmatne po všetkom, čo sa mihne. Rovnako opatrní buďte aj v mori, kde žijú a plávajú mnohé jedovaté potvory.Žena v plavkách stojí na pláži a na vôdzke drží veľkého psa.jpg

Ako zvládnuť teplo

K teplu vám veľa nového nepoviem. Psa nikdy nezatvárajte v aute, nenechávajte ho priviazaného k stromu a počas najhorúcejšej časti dňa, teda na obed, ho radšej nechajte v izbe na hoteli. Dávajte mu neustále piť. Čerstvú vodu musí mat k dispozícii neustále a dajte pozor i na to, aby príliš rozhorúčený, neskákal do mora.