Prvá pomoc, ak ste si domov doniesli „opicu“

Všetci to poznáme. Noc plná smiechu, priateľov a hlavne alkoholu si väčšinou ráno vypýta svoju daň. Ako sa vyhnúť bolestiam hlavy a žalúdku? Týchto pár vecí Vás deň po párty privedú späť k životu.

přípitek

1.      Draslík– Typickým jedlom po opici je slepačí vývar. Nielen, že upokojí žalúdok a výborne chutí ale takisto Vám doplní chýbajúci draslík. Ten je nevyhnutný pre obnovenie svalov a nervového systému. Na draslík sa tiež odporúča ovocie a ovocné šťavy vďaka obsahu prírodného cukru – fruktózy, banán, avokádo ale dokonca aj zemiakové čipsy.

2.      Slanina – Nezdravé, no po búrlivej noci priam žiadúce. S vysokým obsahom proteínov rozkladajú aminokyseliny a napomáhajú funkcii mozgu. Najlepšie je skombinovať slaninu s pečivom. Chlieb alebo hrianky Vám pomôžu dostať hladinu cukru na optimálnu úroveň.

3.      Cysteín – Cysteín je aminokyselina, ktorá existuje ako súčasť proteínov. Získať ju môžete vo forme vajec. To Vám pomôže odbúrať vinníka celej opice – acetaldehyd.

4.      Hydrodol – Hydrodol je čarovná pilulka, ktorú si v lekárni zakúpite za niečo pod tri eurá. Pije sa pred spaním a jej úlohou je zadržiavanie vody v tele, čím sa vyhnete dehydratácii organizmu.

5.      Glutatión – Ďalšia látka, ktorá pomáha prekonať nepriaznivé stavy. Nachádza sa v paradajkách a zároveň si tým doplníte chýbajúci vitamín C.

6.      Železo– Alkohol vyplavuje z tela vitamíny vo veľkom množstve. To je jeden z dôvodov prečo je nám druhý deň tak mizerne. Jedením kyslých uhoriek a špenátu doplníme aj chýbajúce železo, vitamín A a mangán.

7.      Zázvor– Za čaj z nastrúhaného zázvoru s dvoma lyžičkami medu a kúskom citrónovej šťavy sa nám žalúdok priam poďakuje. Ak doma ale nemáte zázvor, môžete ho nahradiť mätou alebo harmančekom. Tie sú tiež príjemnými antioxidantami.

kocovina

8.      Cesnak– Čo tak namiesto typickej slepačej polievky, pripraviť tú cesnakovú. Rýchlejšie Vám z tela vyplaví odpadové látky a zastaví bolesť brucha.

9.      Piť s mierou – čo sa žiaľ ľahšie povie ako vykoná.