Nezabudnite doplniť do Vášho šatníka letné šaty

Snáď všetci ľudia bez výnimky sa po dlhej zime tešia na leto. Čas dovoleniek, dlhých letných večerov, stretnutí s priateľmi. Deň sa nám zdá byť dlhší, akosi na všetko máme viac času. Slniečko nám dodáva energiu, pozitívne nás nabíja. Vychutnávame si čerstvé sezónne ovocie a zeleninu, ktorej je v lete dostatok. Okrem týchto nesporných výhod nám leto prináša ešte jedno obrovské pozitívum. A tým je skutočnosť, že nemusíme na seba vrstviť hromadu oblečenia, ako to býva v chladných mesiacoch. Cez hlavu prevlečieme letné šaty, obujeme sandále a sme pripravené ísť von…

letní šaty

Letné šaty na bežné dni

Letné šaty sú univerzálnym kúskom oblečenia, ktoré sa hodia na mnoho príležitostí. Sú vyrábané v rôznych modeloch, štýloch, vzoroch a farbách. Podľa toho ich rozdeľujeme na tie, ktoré sa budú hodiť na oficiálnejšiu príležitosť a tie, ktoré môžu byť ležérne. Pohodlie na modeloch letných šiat nám zaručí najmä materiál prírodného zloženia. Prírodné materiály dýchajú, pokožka sa nám nepotí. Bavlna a ľan patria medzi najobľúbenejšie vďaka svojej priedušnosti a nadčasovému vzhľadu. Sú vhodné na horúce letné dni strávené pri mori, či na prechádzky do mesta. Okrem letných šiat sa z týchto materiálov šijú aj blúzky, nohavice, sukne. Sú síce mierne krčivé, ale v lete to vôbec nie je prekážkou. Letné šaty sú dostupné v širokej škále farebnosti. Od rôznych odtieňov bielej, ktorá je v lete nosená asi najčastejšie, cez žlté, červené, modré, zelenkavé. Farba tohto leta je levanduľová, preto ak chcete byť „in“ určite by nemala chýbať vo vašom šatníku.

bílé šaty

Letné šaty na oficiálne príležitosti

Nemusíme mať obavy obliecť si letné šaty do práce, či na pracovný obed, rokovanie, alebo stretnutie s obchodnými partnermi. Vhodne zvolené môžu pôsobiť veľmi elegantne. Materiál vyberajte nekrčivý, napríklad z viskózy. Farby sú vhodné neutrálne, žiadne neónové ani trblietavé by ste nemali vyberať. Kombinácie bielej a čiernej pôsobia stále moderne, sviežo a pritom elegantne. Dovolené sú jemné vzory, kvetinové si radšej odložte na návštevu kina, či posedenie pri káve s priateľkami. Ak ide o pracovné stretnutie na mieste je decentnosť. Letné šaty doplnené elegantným sakom, hodvábnou šatkou a vysokými lodičkami budú pôsobiť určite veľmi vkusne.
Širokú ponuku krásnych letných a spoločenských šiat a doplnkov nájdete na stránkewww.glashgirl.sk.