Mäkučké obliečky prispejú k plnohodnotnému spánku

Každá izba v byte či v rodinnom dome má svoju úlohu a vplýva inou energiou. Kým kuchyňa je miestom inšpirácie a varenia, kde sa napĺňajú hladné brušká, obývačka je zase miestom rodinných stretnutí a pohodou pri večernom filme. Vo vašom dome nájdete aj miesto pre relax, odpočinok a oddych, je ním spálňa. Pri zariaďovaní spálne by ste sa mali riadiť heslom, menej je niekedy viac. Pretože príliš preplnená spálňa môže pôsobiť rušivo pre nabudenie plnohodnotného spánku. Izbu je vhodné zariadiť prvkami, ktoré spolu ladia a vytvárajú harmóniu. Skriňa, nočné stolíky, kvalitná posteľ a mäkučké obliečky, tak málo stačí na zariadenie a relax v spálni. V jednoduchosti je krása.

matrace

Obliečky podľa ročného obdobia

Každý z vás určite pozná ten pocit, keď príde domov po náročnom dni a už sa nevie dočkať, kedy si večer ľahne do postele a zaspí. Predstava pohodlia a relaxu na kvalitnej posteli, prikrytí až po uši hebunkými obličkami je určite pre mnohých ľudí viac ako príjemná. Alebo si len tak poleňošiť v posteli v sobotu ráno, keď sa nemusíte plašiť a ponáhľať do práce, chystať raňajky či odviesť deti do školy. Nie každý víkend sa musí niesť v duchu aktivít, niekedy dobre padne len tak si lebediť v posteli a zababušiť sa do príjemných obliečok.

Je už len na vás ktorým materiálom dáte prednosť. Najčastejšie používaným je klasická bavlna, pretože má výborné vlastnosti, využívané najmä v textilnom priemysle. Je pevná a zároveň pružná, odolná voči oderom a preto vám obliečky vyrobené z kvalitnej bavlny vydržia naozaj dlho. Flanelové obliečky sa využívajú v domácnostiach predovšetkým v chladnejšom období. Flanel je materiál, ktorý príjemne zahreje a je mäkučký, v podstate ide tiež o formu bavlny, ktorá je hrejivejšia vďaka tomu že je česaná. Naopak v horúcich letných dňoch sú preferované obliečky, ktoré sú zhotovené zo saténu. Satén je vysokokvalitná česaná bavlnená tkanina, ktorá patrí medzi luxusnejšie látky, je príjemne chladivá, priedušná a pohlcuje vlhkosť čo oceníte najmä v lete. Extra kategóriou, ktorú ocenia predovšetkým prakticky založení ľudia sú krepové obliečky. Ich hlavnou výsadou je, že sa nekrčia a nie je ich potrebné žehliť.

bílé povlečení

Kvalitné aj luxusné obliečky, podľa vašich predstáv

Je na vás, aký materiál preferujete pri kúpe posteľných obliečok. Pri jeho výbere by ste určite mali prihliadnuť nie len na cenu, ale aj na kvalitné prevedenie materiálu, taktiež jeho stálosť, hrejivosť či priedušnosť. V prípade, že chcete získať viac informácií o kvalitných obliečkach navštívte internetovú stránku https://www.scanquilt.sk/.