Ako esteticky rozdeliť priestory? Skúste veriť skleneným prvkom

Pravdepodobne každý interiér túži po elegancii, estetike a v istom smere po neškodnej inovácii. Ak je pri výbere interiérových prvkov vašou prioritou hlavne dizajn, určite sa oplatí venovať pozornosť sklu, a to napríklad v tomto smere najznámejším posuvným skleneným dverám, avšak zaujímavo pôsobia takisto sklenené priečky.Priestor, interiér, koberec.jpg
V oboch prípadoch totiž nevravíme len o veľmi originálnej a vkusnej stránke dizajnu, ale takisto o funkčnom využití. Týmito vlastnosťami bude vybavená každá miestnosť, kam dané prvky umiestnime, čím sa stáva interiér vizuálne inovovanejším a zároveň praktickejším. Priestorom nebude chýbať kvalitná priepustnosť svetla, vzdušnosť, jednoduchá manipulácia a dostatok voľného miesta.
V spojitosti s týmito prvkami môžeme vravieť o kancelárskych či komerčných priestoroch, ale rovnako tak konkrétne vlastnosti ocenia aj bežné rodinné interiéry, kde sa sklo stáva čoraz populárnejšou voľbou.
Z hľadiska sklenených dverí vravíme o ich schopnosti vytvoriť kvalitne presvietené priestory. Okolitý priestor bude obohatený takisto moderným a v podstate nadčasovým dizajnom. Na výber nie je iba čísto číre sklo, ale tiež nápadité prevedenia, ktoré využívajú formu satinovaných alebo vzorovaných skiel. Rovnako existuje možnosť vybrať si medzi rôznymi farbami skiel. Záleží aj od toho, do akej miery preferujete priepustnosť svetla či naopak väčšie súkromie.Interiér, izba, stôl, dvere.jpg

  • Celosklenené dvere sa stávajú obľúbenou stálicou na trhu. Je známe, že súčasní výrobcovia používajú špeciálne kalené sklá, ktoré sú niekoľkonásobne odolnejšie. Vyriešila sa tým častá otázka z pohľadu lability daného materiálu a našej bezpečnosti.

Sklenené stenyposkytujú v mnohých smeroch totožné vlastnosti vrátane optického zväčšovania priestorov. Ide o veľmi estetickú voľbu, ktorá takisto poskytuje niekoľko foriem prevedenia z hľadiska výberu preferovaného typu skla.

  • Deliaca priečka zo skla je výborným prvkom pre rozdelenie väčšieho priestoru na niekoľko praktických miestností. V tomto prípade sa vyhnete vzniku dusnej a dostatočne neosvetlenej atmosféry.