Aká strešná krytina vám bude najlepšie vyhovovať

Strešná krytina je rozhodne jedna z najdôležitejších súčastí rodinného domu, od ktorej každý majiteľ očakáva predovšetkým spoľahlivú ochranu počas niekoľkých desaťročí. Nikomu sa totižto nechce vymeniť strešnú krytinu za pár rokov a okrem finančných prostriedkov vynakladať aj nemalú dávku času. Výber strešnej krytiny niekedy nemusí byť úplne jednoduchou záležitosťou a pokiaľ nie ste práve odborníkom na túto oblasť, odporúčame konzultáciu priamo v predajni s krytinou kde vám určite ochotne vysvetlia základné rozdiely medzi jednotlivými variantmi.
střešní krytiny

Strešná krytina a zopár základných parametrov

V rámci konzultácie by ste sa mali zamerať na niekoľko parametrov, pričom ich porovnanie pri jednotlivých materiáloch vám môže výber značne uľahčiť. Jedným z nich je aj údržba strešnej krytiny, ktorá môže byť opäť rozdielna. Iste, možnosťou sú prírodné materiály ako drevo a slama kde údržba potrebné nie je. Strešná krytina si vyžaduje pravidelnú starostlivosť, buďte však bez obáv, väčšine materiálov plne postačuje jeden ochranný náter do roka. V priebehu sezóny sa totižto na streche objavia machy a lišajníky, ktoré sú prirodzeným biologickým procesom. Betónová strešná krytina je v tomto ohľade dostatočne sebestačná a ochranu pred organickými nečistotami plne zvládajú nanesené ochranné vrstvy v rámci výrobného procesu. Ak sa rozhodnete pre keramickú strešnú krytinu, tak pri nej to s nenáročnosťou údržby bude veľmi podobné. Jej hladký povrch totižto pomerne slušne bráni usadzovaniu nečistôt. Pre udržanie strechy v čistom a peknom stave teda nemusíte ani pohnúť prstom a môžete si tak radšej vychutnať príjemné chvíle strávené v záhrade. tašky

Medzi nemenej dôležité parametre strešnej krytiny patrí tiež objemová hmotnosť strechy. Tento údaj vás bude štandardne zaujímať najmä pri rekonštrukcii staršieho domu. Keďže staršie domy nemusia zvládnuť nápor ťažkých materiálov, voliť by ste mali skôr tie s nižšou hmotnosťou. Medzi krytiny s vyššou objemovou hmotnosťou patrí napríklad betónová alebo keramická krytina. Do strednej kategórie zaraďujeme v tomto ohľade bridlicovú krytinu a do hmotnostne najnižšej kategórie radíme plechovú, plastovú alebo asfaltovú krytinu. Pokiaľ budete krytinu aplikovať na novostavbu, tak parameter akým je objemová hmotnosť strechy vás až tak trápiť nebude, výber pre vás tej ideálnej krytiny bude totižto ovplyvnený inými parametrami.

Ak hľadáte kvalitnú strešnú krytinu kliknite na internetovú stránku https://krytina.sk/.