Výmena pneumatík nemusí byť až tak jednoduchá vec

Som žena, no výmena pneumatík pre mňa nikdy nebola žiadnou vedou. Viem si sama vymeniť koleso s defektom a aj samotnú výmenu v pneuservise som videla niekoľkokrát na vlastné oči. Môj partner mi celkom podrobne vysvetlil, ako majú vyzerať letné a ako zimné pneumatiky, teda aký je v nich rozdiel a taktiež viem, na čo si dávať pozor pri ich výbere a kúpe. Preto som nikdy nerátala s tým, že pri takejto bazálnej veci, ako je výmena letných pneumatík na zimné, môže spôsobiť také problémy.
Auto idúce po zľadovatenej vozovke počas sneženia a hmly
Pri poslednej výmene sme zašli do autoservisu, kde sme však boli po prvýkrát. Chodili sme inam, no v dobe kedy sme museli auto už naozaj akútne prezuť, nemali žiaden voľný termín. Auto nm prezuli, letné pneumatiky sme si vzali so sebou, pretože daný pneuservis neponúkla služby ich uskladnenia a odišli sme pekne domov. Ranná cesta do práce však už taká bezproblémová nebola. Auta sa na ceste začalo správať, prinajmenšom, divne. Najprv ho ťahalo do jednej, potom do druhej strany. Vozovka bola mierne namrznutá, no nešlo o nič tragické (jazdili sme už aj na horších cestách) Nebudem to zbytočne naťahovať. Pán, ktorý pneumatiky vymieňal ich zabudol správne nastaviť, teda vyvážiť. Túto drobnosť, som vždy vnímala naozaj ako drobnosť. To som však netušila, čo dokážu urobiť s autom zle vyvážené pneumatiky na namrznutej vozovke. Len tak – tak sme došli do práce.Chlapec stojí pri dverách auta v zasneženej krajine

Týmito riadkami a mojou malou historkou by som vás rada upozornila na to, že si vyberajte naozaj spoľahlivý pneuservis. Stačí naozaj drobná chybička a katastrofa je na svete. Ak by ste o žiadnom naozaj dobrom nevedeli, tak môžem odporúčať pneuservis Dubnicanad Váhom, v ktorom sme mimochodom pneumatiky nechávali vymieňať už roky. Nikdy sme nemali ani najmenší problém a navyše uskladnenie pneumatík je tu samozrejmosťou, takže s nimi nebudete mať žiadne starosti navyše.