Vianoce sú za dverami

Vonku sa objavil prvý sneh a okrem sánkovačiek a guľovačiek prichádzajú vianočné sviatky. Vonku trávite menej času a v interiéri si začínate všímať drobnosti, ktoré vám počas letných mesiacov ani na um neprídu.

vánoční ozdoby
 
Urobte poriadok a vytvorte priestor pre stromček
 
Porozmýšľajte o tom, či by nebolo vhodné zbaviť sa niektorých vecí a urobiť priestor novým. Aspoň na obdobie Vianoc tak urobíte v byte menšiu zmenu a na rad môžu prísť dekorácie. Ak sa rozhodnete nechať priestor voľnejší, návštevy sa u vás nebudú tlačiť a zmestí sa k vám celá rodina aj s malými deťmi.
 

Urobte radosť deťom

 
Napriek tomu, že už teraz polovicu vašej domácnosti tvoria hračky, ktoré malí nezbedníci poroznášali po byte, nezabudnite, že Vianoce sú tu predovšetkým pre nich. Deti milujú svietiace ozdoby, či už je to snehuliak, Mikuláš alebo žiarivý vianočný stromček. Aby ste predišli zraneniam pri bujarých naháňačkách, vyberte si závesné ozdoby na steny, v ideálnom prípade na baterky.

váčnoční strom
 
Ako neprísť o vzácny priestor?
 
Aj malý vianočný stromček vie potešiť.Zaveste naň ozdoby z hračiek, ako napríklad cínových vojačikov. Deti poteší aj sniežik vyrobený z vaty náhodne položený na vetvičkách. Najlepšie, ak budete zdobiť spoločne a deti tak sami rozhodnú, čo chcú mať na stromčeku.
 

Trošku extravagancie

 

Existujú aj alternatívy. Závesné stromčeky na stenu, ktoré nezasahujú priveľmi do priestoru, sú tiež veľmi obľúbené. Ak máte odvahu, môžete si z vetvičiek vytvoriť vlastnú dekoráciu, na ktorú potom zavesíte drobné ozdoby. Inou možnosťou sú novodobé stromčeky z dreva, kovu alebo z plastových fliaš. Ak máte fantáziu, pokojne sa nechajte uniesť, v dnešnej dobe už nie je dôvod podliehať zastaraným konvenciám.
 
Službu urobia aj závesné venčeky, na ktoré sa hodia drevené ozdoby a nápisy. Venčeky pôsobia najkrajšie na dverách alebo vo vstupných chodbách bytov, a tak navodia atmosféru Vianoc hneď pri príchode domov.
 
A Vianoce sa môžu začať…ak vám zostalo v byte trochu priestoru, určite nebude problém, aby ste aj počas vianočného oddychu našli nové inšpirácie.