Veci, na ktorých záleží

Existuje len veľmi málo ľudí, ktorí si myslia, že vzdelanie nie je dôležité. Verte tomu, že aj keď si myslíte, že škola je nepodstatná, vždy až na staré kolená zistíte, že to podstatné vždy bolo a aj vždy bude. A nejde len o vzdelanie, ktoré dosiahnete v škole, ale vyslovene o to, aby ste sa zamerali na to, že sa jednoducho celý život musíte vzdelávať a robiť všetko preto, aby sme sa rozumovo neustále posúvali ďalej a ďalej. Práve to je vážne dôležité. Verte tomu, že sa nad tým musíte zamyslieť a aj keď o vzdelaní bolo už napísaných veľmi veľké množstvo úvah.

čtení
 
Občas by ste sa mali zamyslieť aj nad tým, čo je dobré pre vaše deti a aby ste urobili všetko preto, nech ide o čokoľvek. Aj keď si možno myslíte, že vás deti pošlú dokelu, keď im poviete, čo skutočne zamýšľate a ako s tým chcete pracovať, verte tomu, že koniec koncov bude všetko presne také, aké to má byť. A aj keď sa vám to možno nezdá a možno by ste sa radšej pozreli na to, prečo veci fungujú tak a nie inak, nakoniec aj vaše deti uznajú, že vzdelanie bolo pre nich vážne veľmi dôležité. Aj keď im to nedošlo v tej správnej chvíli.
 
tužka

Nakoniec si však aj tak musíte urobiť zoznam a zamerať sa na veci, ktoré sú pre vás vážne dôležité a podstatné a vzdelanie jednou z tých vecí je a nemali by ste reagovať inak. Myslite na to, verte tomu, čo vidíte a verte aj tomu, že nakoniec je všetko oveľa krajšie a lepšie, ako sa zdá. Vzdelanie je niečo, čo vám vždy zostane a aj keď vám niektorí ľudia budú tvrdiť, že im zobralo pol života, nemusí to byť pravda a nemusí to byť vždy tak. Ako sme už raz povedali, tak toto skutočne záleží len na vás. Môžete sa z toho tešiť, môže vám urobiť radosť a nakoniec budete skutočne veľmi spokojný s tým, čo ste urobili a ako ste to vyriešili. Možno nebudete doktor, ale budete mať vždy v rukáve jeden papier, ktorý je k určitým dverám perfektnou priepustkou.