Tipy a triky na plánovanie a zdobenie vašej jedálne


Plánovanie a zdobenie vašej jedálne
Jedálenské miestnosti sú tam, kde sa priatelia a rodina stretnú, aby si oddýchli, odpočinuli si, rozplývali sa nad lahodným jedlom a užili si množstvo rozhovorov. Získanie správnej atmosféry je kľúčové a to môže byť ťažké, keď pre mnohých z nás sú naše jedálne buď prepojené s našimi kuchyňami alebo obývacími miestnosťami, alebo sú úplne samostatnou miestnosťou, ktorá sa používa pomerne zriedkavo, takže výber systému návrhov môže byť občas zložitý.

jídelna

Čo robí perfektnú jedáleň?
Predtým, ako sa dostanete k jemnejším detailom, ako je štýl nábytku a farba steny, je nevyhnutné naplánovať vašu jedáleň na jej účel. Pre jednoduchosť prístupu pre vás aj vašich hostí by mala byť vaša jedáleň ľahko dosiahnuteľná z obývacej izby aj kuchyne.
Ďalším dobrým východiskovým bodom je premýšľať o počte ľudí, ktorí sa budú obvykle v jedálni zdržiavať. Možno nebudete môcť zmeniť veľkosť miestnosti, ale existujú spôsoby, ako prispôsobiť priestor tak, aby ste uspokojili počet hostí, ako napríklad použitie rozťahovateľných stolov.
Jedálne môžu byť naozaj multifunkčné priestory pre celú rodinu, takže si premýšľajte o tom, čo vaša domácnosť potrebuje naozaj, než sa pustite do svojho projektu zdobenia.

Dizajn jedálne
Tu môžete skutočne prezentovať svoj štýl a vkus. Bohaté červené a tmavé drevo je skvelá kombinácia, ak chcete tradičnú anglickú jedáleň. Pre tých, ktorí majú šťastie, že majú veľkú jedáleň, tradičná téma odvážnych farieb a bohatých vzorov je skvelý spôsob, ako pridať veľkoleposť.
Ak sa snažíte dosiahnuť pokojné a moderné jedálenské prostredie, zložité vzory v neutrálnych odtieňoch nesmú chýbať. Nahraďte tradičné tmavé steny vzorovanými tapetami alebo farbami v neutrálnych odtieňoch.

jídelní stůl

Ako si vybrať správny jedálenský stôl
Ako ústredný prvok vašej jedálne je dôležité, aby ste si vybrali správny stôl v jedálni. Ako už bolo spomenuté, roztiahnuteľné stoly sú skvelým spôsobom, ako zabrániť tomu, aby stôl vyzeral riedko, ak nemáte hostí a môže tiež poskytnúť viac priestoru pre tie dni, keď hostíte ďalších ľudí.
Existuje množstvo rôznych tvarov, z ktorých si môžete vyberať. Dlhé obdĺžnikové stoly môžu vytvoriť trik väčšej jedálne, zatiaľ čo okrúhle stoly sú vo všeobecnosti útulnejšie.