Strata investičnej banky Thiamin ktorý je posledným aktom v Credit Suisse

Credit Suisse zverejnil svoj najvyšší ročný zisk vo štvrtok takmer za desať rokov, ale volatilné zisky vo svojej investičnej banke a obchodných divíziách tlmili odchádzajúcu pieseň labutí pre generálneho riaditeľa Tidjane Thiama.
57 ročný rodák Franco opustí švajčiarsku banku v piatok po špionážnom škandále, ktoré zatienilo konečný prehľad obratu, ktorý viedol od vstupu do Credit Suisse v roku 2015.
Thiam povedal, že druhá najväčšia banka vo Švajčiarsku bude naďalej ťažiť zo stávky na globálne bohatstvo takmer pred štyrmi a pol rokmi, krátko po svojom príchode.Švajčiarska vlajka.png
„Nie je to moja náplň práce, aby som sa stal nevyhnutným, ale by som vybudoval niečo, čo trvá,“ povedal Thiam novinárom a výkonným predstaviteľom zhromaždeným v sídle veriteľa v Zurichu.
Neskôr poukázal na napätie verejnosti, ktoré sa objavilo počas špionáže v posledných mesiacoch.
„Vo Švajčiarsku sú rozdiely v tom, ako sa o mne ľudia cítia. To je život,“ povedal. „Všetko, čo môžem povedať vo svedomí, je každú sekundu, urobil som, čo som mohol.“
Thiam bude nahradený veteránom ako Thomasom Gottsteinom, dlhoročným dealerom povýšeným v rámci odchádzajúceho generálneho riaditeľa, aby v roku 2015 prevádzkoval novovytvorenú domácu jednotku veriteľa.
Gottstein vo štvrtok potvrdil štvrtok potvrdil svoj záväzok k stratégii, ktorú iniciovala Thiam, pričom svojho predchodcu označil za „osobného priateľa“.Finančné centrum.jpg
Zisk banky 2019 bol 3,419 miliárd švajčiarskych frankov, najlepší od roku 2010.
Výraznejšie straty v oblasti investičného bankovníctva, ako sa očakávalo, a nárast tlaku zo strany aktivistov v oblasti zmeny klímy, ktorý je v rozpore s financovaním fosílnych palív v Credit Suisse, však podčiarkujú výzvy, ktoré pre Gottstein ostávajú.
55 ročný vo svojom prvom verejnom vystúpení vo štvrtok vo funkcii generálneho riaditeľa uviedol, že po rokoch znižovania nákladov je banka pripravená začať znova investovať do svojich obchodných aktivít.