Nová doba – nový typ náhľadu na zarábanie peňazí

Každá doba má svoje hodnoty, na ktorých sa zakladajú priority ekonomického rastu a financií. Taktiež, i keď nie tak výrazne, je viditeľné to, ako sa každou dobou mení metóda zárobku a zabezpečenia finančnej istoty.
pomocná ruka
V jednoduchosti sa to dá charakterizovať tak, že každá doba vytvára iné podmienky, ktoré umožnia zarábať peniaze: napríklad v počiatkoch priemyselného veku – tzv. v rokoch 1492, doba pokroku a priemyslu, zabezpečovala finančnú istotu práve neúnavná práca v bádaní a pokrokového myslenia.  V dobách našich starých rodičov bola zase priorita finančného zabezpečenia taká, kde si hľadali stálu a bezpečnú prácu, kde sa ľudia o svoje financie nestarali a spoliehali sa na systém. Dnes je ale všetko iné. Dnes sa starý spôsob myslenia rúca ako domček z karát. Dnes je veľké riziko spoliehať sa na kompetentnosť štátu a ideálu, že sa o nás postará. Tieto myšlienky sú už archaické. Už dnes vidieť, že to takto fungovať nebude.
 
Žijeme v dobe, kde si človek nemôže byť ničím istý. Na dôchodky peniaze nebudú. Nie je to len konšpiračný strašiak, ale holý fakt. V Amerike sa už problémy začali. Odhaduje sa, že v roku 2020 bude žiť 275 miliónov Američanov a 100 miliónov z nich bude očakávať nejaký druh vládnej podpory. A to bude proste neudržateľné. Nie je preto prekvapivé, že vek, v ktorom chodia ľudia do dôchodkového veku sa stále zvyšuje.
 peníze v čepici
Ľudia sa budú musieť o svoje financie starať sami
 
V dnešnej dobe musia ľudia svoj život chytiť do vlastných rúk a o svoje financie sa starať sami. Dôchodku sa totižto dnešná generácia asi ani nedožije. Málo pracovných miest neumožní ani zarábanie pomocou práce. To nehovorím o tom, že nikto nezamestná senilného človeka. Jediná možnosť je naučiť sa „americkému zmýšľaniu“ zárobkovej činnosti: začať investovať.
 
Investovať sa dá rôznymi spôsobmi. Či už kupovaním akcii, alebo kupovaním nehnuteľností, ktoré napokon môžeme v neskoršej dobe speňažiť ako napríklad prenajímanie bytu podnájomníkom, či prenájom priestorov na podnikanie. Možností je hneď niekoľko, len si to treba preštudovať.