Množstvo aktívnych kariet v prehliadači má dopad na našu celkovú výkonnosť

Poznáte ten pocit, keď sa cítite produktívne a robíte všetko pre to, aby ste získali čo najviac dostupných informácií, ktoré robíte pri výskume. Čítate každý nadpis a starostlivo si ho ponechávate aktívnym na karte, pričom nemyslíte na to, že aj digitálny neporiadok môže mať veľmi reálny vplyv na vaše zameranie a náladu.

počítač
 
Ako uviedla CNN v roku 2016, jeden z prieskumov zistil, že dospelí ľudia strávia na svojich počítačoch, smartfónoch alebo iných zariadeniach takmer jedenásť hodín denne (toto číslo sa v posledných dvoch rokoch určite rozrástlo). Takže v podstate pre mnohých z nás sú naše prenosné počítače a telefóny virtuálnymi priestormi, v ktorých strávime rovnako veľa času "ako" v našich domovoch a kanceláriách – či už je to čas strávený posielaním e-mailov, prácou alebo prechádzaním sociálnymi médiami.
 
Viac kariet znižuje celkovú produktivitu
Otvorené karty sú odrazom nášho rutinného životného štýlu a záujmov, Mnoho ľudí sa ocitne ponorených do oceánu informácií, avšak veľa kariet, ktoré sú otvorené na našom počítači, môže byť niekedy únavné. Rovnako ako neporiadok vo vašom dome, mať preplnenú obrazovku počítača môže spôsobiť prepracovanie vášho mozgu,čo sťažuje myseľ spracovávať informácie. Máme tendenciu spájať to s tým, že viac otvorených kariet znamená, že budeme produktívnejší. Opak je však pravdou. Niekedy strach z chýbania a potreba plánovania dopredu môže vyvolať duševné vyčerpanie, ako aj vyššie úrovne úzkosti a stresu .
 
Aj keď prístupnosť k informáciám uľahčuje vašu prácu, zasahuje sa aj do vašej schopnosti sústrediť sa na jednu vec naraz. Otvorené karty by mohli vyvolať zbytočné rozptyľovanie, čo zvyšuje úzkosť a stres, najmä vtedy, keď sa blíži váš konečný termín odovzdania určitej úlohy.

prohlížeče
 
Aký je teda celkový verdikt? Ak nevyhnutne nepotrebujete mať kartu otvorenú alebo vaša pracovná plocha predstavuje veľký neporiadok, je pravdepodobne čas uprednostniť vašu prácu, zatvoriť sociálne médiá a usporiadať si záložky. Ak chcete zostať na vrchole svojej práce a vyhnúť sa psychickému vyčerpaniu, vyčistenie vášho digitálneho pracovného priestoru je kľúčové.