Dovolenka s deťmi? Môže byť!

Ak máte deti, či už jedno alebo viac, určite ste premýšľali nad tým, či s nimi zájsť na dovolenku napríklad k moru. Určite to nebude jednoduché ako keď ste ako slobodní precestovali polovicu sveta. No rozhodne to stojí za to!
Nehovoríme teraz o prípravách a samotnom balení, či vybaľovaní vecí na mieste. Ako taká dovolenka môže prebiehať? Bojíte sa, že budete celý deň ležať na pláži? Nemajte obavy!

ostrov

S deťmi to môže byť zábava! Pokiaľ máte úplne malé deti, samozrejme, budete sa im musieť prispôsobiť čo sa týka režimu, napríklad spania, jedenia a podobne. Avšak s o čosi staršími ratolesťami si budete môcť vychutnať dovolenku plnú zážitkov. Staršie deti vám spravia radosť, zabavia sa i samé, nepotrebujú toľko starostlivosti a opatery. Môžete ich vziať aj na kolotoče, do zábavných parkov, na vodné atrakcie, skrátka kdekoľvek, kde im to vek a výška umožňuje. Čo však s tými menšími?

Určite budete potrebovať dávku trpezlivosti. Nemusíte si však robiť starosti s varením. Pokojne sa choďte najesť do reštaurácie. Čas, ktorý by ste strávili s varením, môžete venovať deťom alebo manželovi. Môžete sa ísť radšej okúpať. Dnes už hoteli myslia i na prckov a pripravujú im rôzne detské kútiky, rôzny program s animátormi, či detské bazény. Môžete s nimi zájsť i k moru. Na okraji brehu sa dieťa vyšantí a vy môžete spolu s ním. Nemusíte behať stále na hotel, ak je hladné alebo unavené. Pokojne ho dajte spinkať do chládku niekde ďalej od pláže a vy si zatiaľ prečítajte nejakú knihu alebo časopis.

moře

Pokiaľ chcete mať večer chvíľku pokoj, zverte deti do opatery animátorov, prípadne sa choďte zabaviť s nimi. Animátori sú vždy skúsení a vedia zabaliť i malé deti. Takže nemusíte mať obavy. Dieťa vám vrátia vyšantené a vybláznené, stačí ho dať len spať a ráno bude opäť ako rybička! J
A pokiaľ máte maličké bábätko a bojíte sa rôznych situácií a nepríjemností, skúste ísť na dovolenku len niekedy v okolí vášho mesta, prípadne k babke na dedinu. Oddýchnete si aj vy, aj vaše maličké a nemusíte sa obávať o rôzne nástrahy a problémy, ktoré by sa mohli na dovolenke vyskytnúť.