Ako zablokovať úniku vzduchu okolo domu

Vykonajte test úniku vzduchu
Profesionálne vykonané testy úniku vzduchu dokážu preukázať "vzduchotesnosť" vášho domu. Na tento účel sú k dispozícii ventilátory. Technik použije tieto ventilátory a vytiahne vzduch, aby meral vzduchotesnosť a lokalizoval netesnosti. Môžete tiež vykonať testy DIY na určenie netesností – jednoducho namočte ruku a držte ju v blízkosti okien a potrubí. Dokonca aj nepatrná netesnosť spôsobí, že vaša ruka bude chladná.

dům

Tmelovanie
Tesnenie je jednoduchý spôsob utesnenia úniku vzduchu. Tesnenie je látka podobná zubnej pasty, ktorá je k dispozícii v podobe karty alebo lana. Je veľmi ľahké použiť a môžete použiť prsty na utesnenie trhlín v stenách a okolo okien. Stačí sa uistiť, že si vyberiete dobré tesniace činidlo, ktoré dokáže odolávať extrémnym teplotám v závislosti od oblasti, v ktorej žijete. Obchodný zástupca vo vašom susednom obchode s domovým skladom vám môže pomôcť pri výbere správneho tesniaceho prostriedku. Niektoré tesniace výrobky sú tiež vodotesné, preto si ich vyberajte, ak sa chystáte tesniť exteriér domu. Najlepšie nie je, aby ste pri kúpe tesniacich výrobkov šetrili, pretože vyššia koncová cena zvyčajne zaručuje lepšiu kvalitu a tesnenie.

středověk

Penové tesniace materiály
Jedná sa o ďalší jednoduchý spôsob utesnenia úniku vzduchu a sú najvhodnejšie pre medzery, ktoré sú príliš veľké. Penové tesniace hmoty sa dodávajú v dvoch odrodách – uretán a latex. Latexové penové tesniace hmoty sú najjednoduchšie aplikovateľné aj v opakovane použiteľných, neporušených aplikáciách. Na druhej strane uretánové tesniace hmoty sa ťažko odstraňujú z odevu a pokožky a tiež nie sú ľahko použiteľné.
Dúfam, že sa vám tento článok páčil a tiež dúfame, že sme vám pomohli zabezpečiť váš dom pred nežiaducim únikom vzduchu z vášho domova. Nebojte sa použiť tieto rady a určite ich vyskúšajte.