Vzdelávajte sa

Keď som začala robiť s kryptomenami, nevedela som, do čoho idem. Chcela som to len skúsiť, pretože o tom všetci rozprávali a aj ja som chcela vedieť, o čom to vlastne celé je. Nie je veľký problém na tom začať pracovať, ale väčší problém je, keď sa chcete aj ďalej rozvíjať. Niežeby šlo o niečo zlé alebo o niečo, čo vás bude brzdiť. Keď však chcete podnikať v tejto oblasti, musíte sa neustále vzdelávať a myslím si, že práve to je niečo, čo si väčšina ľudí neuvedomuje. Ja som si to tiež neuvedomovala a asi som ani nechcela.

počítač na bitcoin

Keď sa raz začnete zaoberať kryptomenami, prinesie vám to naozaj veľmi veľa vecí, o ktorých ste dovtedy nemali ani len potuchy. Vždy som bola človek, ktorý bol humanitne založený a o technike som nemala ani len poňatia. Ale toto ma zo dňa na deň naučilo, na čo vlastne počítač funguje. A teraz nemyslím len to, že potrebujete tie kryptomeny nejako ťažiť a musíte mať naozaj výkonný počítač. Musíte zvládať aj iné veci, ktoré sú a budú pre vás skutočne podstatné. V prvom rade je to práve počítač, ktorý musí byť výkonný a mať mnohé funkcie, ktoré potrebujete k ťaženiu.

bitcoin v kapse
Vedeli ste napríklad o tom, že potrebujete poriadne grafické karty a aj miesto, kam ich zapojiť? So zapojením vám pomôže pcie extender, no s ostatnými vecami sa budete musieť vedieť popasovať vy sami. Nehovorím, že som nikdy nemala žiadnu pomoc. Áno, veľmi mi všetci okolo pomáhali, ale väčšinou som bola na to sama. Sama som sa musela dovzdelávať a zistiť si všetko okolo. A to je niečo, čo mnohí ľudia nikdy nepochopia. Orientovať sa v tom, ako sa ktorá kryptomena volá je jednoduché. Oveľa ťažšie je zarobiť na nej tak, aby ste mohli byť na seba hrdý. Som však zástancom toho, že sa nesmiete nikdy vzdávať. Ja som to neurobila a verte tomu, že by ste to nemali urobiť ani vy. Verte mi, uvidíte to napokon aj tak sami.