SNIEŽIK SA NÁM CHUMELÍ, ZIMIČKA UŽ PRIŠLA

Ak nie ste práve fanúšikmi tropického počasia, naopak máte omnoho radšej zimu a sneh, neuškodí trochu myslieť dopredu a naplánovať si lyžovačku už v lete. Navyše poteší ak chytíte nejakú výhodnú „first minute“ akciu. Dnes sa zameriam na Francúzsko, takže sa pohodlne usaďte a môžete začať vyberať:
francie lyžování
Avoriaz (Portes du Soleil)
Lyžiarske stredisko vo francúzskych Alpách na veľmi vysokej úrovni. Z vrcholu svahu budete mať úžasný panoramatický výhľad na švajčiarske pohoria Dents du Midi a Dents Blanches. Nájdete tu široký výber trás rozličných úrovní obtiažnosti pre všetky vekové kategórie. Navyše svahy sú perfektne upravené a pravidelne zasnežované. Pre bežkárov je pripravených 29,5 km bežeckých tratí rozmiestnených na 8 okruhoch.
Malý bonus navyše: priamo v mestečku Avoriaz sa nachádza Tropical paradise Aquariaz otvorený v roku 2012. Je to vodný raj s imitáciou rieky tečúcej medzi skalami s bohatou tropickou vegetáciou.
alpské lyžování
Megève
Stredisko nachádzajúce sa v departmente Horné Savojsko (región Auvergne-Rhône-Alpes). Je známe bohatou škálou zjazdoviek pre začiatočníkov aj pre mierne pokročilých. Ak sa vám to bude zdať málo môžete si odskočiť zalyžovať do talianskeho Courmayeur alebo do švajčiarskeho Les 4 Vallées. V oboch prípadoch neoľutujete!

La Clusaz
Neďaleko mesta Annecy v tom istom reióne nájdete ďalšie obľúbené stredisko. Výnimočné tým, že je najzasneženejšie vďaka svojej geografickej polohe a prítomnosti 3 veľkých jazier. V zime tu nie je nič nezvyčajné ak napadne aj 5 m snehu!
Preto ak tam budete aj s deťmi nezabudnite a určite vydrží minimálne do leta. V La Cluzas je aj viac ako 80 km bežkárskych tratí umiestnených v nádhernej prírode.
malá lyžařka
Méribel
Výnimočné miesto nachádzajúce sa priamo v srdci 3 Vallées, ktoré ponúka až 600km zjazdoviek. Dá sa tu ubytovať v malebných chatkách, hoteloch či apartmánoch. Okrem lyžovania a snowbordingu môžete skúsiť aj snežné skútre alebo psie záprahy. V lete je možnosť cyklotúry alebo horolezectvo.