Objednávanie tovaru z Poľska

►Navštívite Poľské stránky, a vidíte tam lacný tovar, aký u nás nekúpite. Rozhodli ste sa že si od nich tovar kúpite teda objednáte. Tovar, objednáte, zaplatíte a už len čakáte kým príde k Vám domov. No čakáte márne. Z neznámeho dôvodu Poliaci nechcú posielať tovar do zahraničných krajín. Teraz nastáva ten problém. Keďže sa s nimi nedohodnete aby Vám tovar zaslali, určite čakáte peniaze späť. No to sa podarí malo kedy.

smartphone

Musíte ich bombardovať emailovými správami aby Vám peniaze zaslali späť, Keď budú súhlasiť z vrátení peňazí na Váš účet, nepošlú Vám celú sumu, za ktorú ste si objednali tovar, ale vrátia Vám iba časť z nej. Keď Vám prídu peniaze ich emaily ako keby prestali fungovať a už sa nedočkáte svojich peňazí a ani tovaru. Neviem Vám povedať 100 percentne či naše úrady dokážu tento problém vyriešiť no za opýtanie nič nedáte. Na druhej strane len málo kto vie že neposielajú tovar na územie Slovenska a veľa ľudí sa dosť na tom nachytalo.

►Ale je na toto riešenie ktoré dosť často ľudia využívajú. Exitujú prepevné služby ktoré Vám váš tovar z Poľska či akéhokoľvek štátu doručia. No pýtajú za to nemalé peniaze, preto hladujte tam kde Vás to vide najlacnejšie. Tovar ktorý si objednáte v Poľsku dáte objednať na skladové depo a odtiaľ Vám prinesú tovar až k vám domov na adresu bydliska. Pozor však na ceny za dopravu. Ako som už písal, ceny sú nehorázne vysoké. Napríklad dopravca si môže vypýtať aj za 5 kg až 20-25 €. Ide by vám tovar priniesli za 5 kg za 6 €.

eshop

Je už podlá Vášho odhadu ktorého dopravcu teda kuriéra si vyberiete, na Slovensku ich máme pomerne dosť a je s čoho vyberať. A na druhej strane máte istotu že tovar budete mať doručený až k vám domov. Samozrejme dopravcovia okrem cien ponúkajú aj rôzne služby ktoré sa oplatia využiť. V cene by mali by byť zarátané už aj držanie tovaru, preberanie tovaru, odoslanie tovaru na adresu a mnoho iného.