Čo variť na chate?


Naozaj milujem chodenie na chaty.Je to pre mňa zaslúžený relax, kedy môžem úplne vypnúť, ale kedy zároveň môžem oddychovať a blázniť sa so svojimi kamarátmi. Máme taký zvyk, že robíme chaty raz za polrok. Raz v zime a raz v lete. Stretneme sa všetci kamaráti zo strednej, ktorí sme spolu jednoducho prežili naozaj veľmi veľa vecí a zorganizujeme chatu. To je fakt perfektné, takže sa toho naozaj radi držíme. Stal sa z toho pekný zvyk, čo je fajn. Tento raz sme sa rozhodli, že urobíme chatu hneď, keď sa poriadne oteplí. A ja som dostala za úlohu vymyslieť, čo budeme variť.

gulášek s rýží

Jedlo na chate by malo byť naozaj výživné, pretože chcete predsa nabrať sily do ďalšieho dňa. Zároveň by však malo byť aj chutné, aby z neho ľuďom nebolo zle. A samozrejme, poriadne sýte, aby sme vládali požívať alkohol. Ale to už je na každom osobitne, to je vlastne pravda. Takže som začala rozmýšľať. Ktoré jedlo chutí naozaj všetkým a môže sa jesť aj dva dni? Ktoré jedlo by bolo na chatu to úplne najlepšie? No nemusela som dlho rozmýšľať, aby mi hneď napadol guláš . Práve guláš je jedlo, ktoré všetci milujú. A hlavne na takých akciách, ako sú napríklad práve chaty.

kotlíkový guláš

Povedala som mojim spolužiakom tento nápad a boli skutočne nadšení.Už či si ho dajú s knedľou, alebo s chlebom, to nechám na nich, ale rozhodla som sa, že uvarím pravý maďarský guláš. Bála som sa však, že to celkom nezvládnem, pretože je veľmi ťažké ochucovať naraz také veľké množstvo jedla. Našťastie mi pomohli moje kamarátky, ktoré mi naozaj ochotne asistovali. Bolo perfektné, že som niečo také mohla urobiť a že som nasýtila naozaj celú chatu. Myslím si, že to bolo to najlepšie, čo som mohla urobiť. Som rada, že všetkým chutilo. Dokonca som sa tým gulášom doslova preslávila. A to je niečo, čo si asi želá každá žena. Aby ľuďom chutilo, čo navarí.