Sú peniaze všetko?

V dnešnej dobe sa neustále diskutuje o peniazoch. Či už o ich sporení, míňaní alebo investovaní. Riešime to s každej strany, počúvame názory odborníkov, na to ako si ušetriť. Taktiež ako sa finančne zabezpečiť. Čo je vhodné a čo nie.
Informácii je veľa a sú taktiež protichodné. Neviem si predstaviť jeden deň, kedy by som neriešila niečo s peniazmi. Len pri bežnom nákupe uvažujem koľko môžem minúť a koľko nie. Či sa to zmestí do môjho rozpočtu. Takto uvažuje väčšina ľudí. Cez deň si mnohokrát spomenieme na peniaze.

kalkulačka

Sú ale peniaze všetko? To je otázka, ktorá ma zaujímala a aj stále zaujíma. Je v dnešnej dobe naozaj sila peňazí taká dôležitá? Ak sa na to pozrieme z globálneho hľadiska určite je sila peňazí výrazná. Ľudia sa porovnávajú na základe bývania, oblečenia či najnovších trendov ako sú napríklad mobily a iné výrobky.

V rámci spoločenského statusu sú teda peniaze dôležité a podľa mňa je na to kladený významný dôraz. Čo podľa môjho názoru nie je správne, veď predsa to čo mám oblečené nevypovedá o mojom finančnom statuse. Značí to len o preferencií môjho vkusu. Taktiež to akú značku auta alebo telefónu mám neznačí, že som niekde nižšie v rámci spoločnosti. Hodnoty sme si nastavili veľmi nesprávne!
Peniaze z hľadiska vnímania moderných, dnešných ľudí sú určite významné. No z pohľadu rozumného človeka, ktorý ma nadhľad určite nie sú všetkým. Samozrejme je potrebné sa zabezpečiť, čo v dnešnej dobe nie je jednoduché, no aj tak existujú vyššie hodnoty ako je zdravie, šťastie, rodina či láska.

bankovky

Veľa ľudí sa sťažuje, že aj keď chce stráviť čas s rodinou potrebuje na to veľa peňazí. Napríklad ak chcú ísť do kina, niekde sa okúpať alebo niekam na výlet. Tu by som sa rada zastavila. Čas strávený s rodinou musí byť v kine, nákupnom centre alebo v aquaparku? To si nemyslím! Choďte do prírody, lesa, prejsť sa okolo jazera. V lete sa okúpte v jazere. Je veľa iných možností a peniaze nie sú všetkým.