Podnikateľský účet bez poplatkov?

Bezplatné vedenie podnikateľského účtu bez nutnosti spĺňania akýchkoľvek podmienok ponúka na Slovensku mBank a. Tento subjekt sa marketingovo profiluje ako prevažne internetové banky, s čím sú spojené isté nevýhody ako napríklad obmedzená pobočková sieť, no tieto nevýhody sú na druhej strane vyvažované priaznivou cenou. Navyše, nie každý podnikateľ reálne potrebuje využívať širokú sieť bankových pobočiek.

platební karta.jpg

Podnikateľský účet v mBank je zadarmo
mBank ponúka podnikateľský účet s názvom mKonto Biznis bez mesačného poplatku za vedenie (zadarmo). Žiadosť o otvorenie je možné vypísať on-line a podpísať pred kuriérom, alebo na jednej z desiatich pobočiek (5x Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Žilina, Prešov, Nitra).
Na pobočkách dokážete otvoriť podnikateľský účet aj bez žiadosti
Druhou možnosťou je dohodnuté stretnutie s niektorým z Mobilných tímov, operujúcich v ďalších sedemnástich slovenských mestách. Tie však vedia zabezpečiť len podpis zmluvnej dokumentácie v súvislosti s otvorením podnikateľského účtu, pre akékoľvek ďalšie požiadavky je nutné navštíviť pobočku.
Treťou možnosťou je skúsiť nonstop informačnú linku
Na ktorej tiež dokážu spracovať žiadosť o otvorenie podnikateľského účtu, ktorý je zadarmo. K zriadeniu účtu potrebujete vo všetkých prípadoch okrem občianskeho preukazu alebo cestovného pasu aj originál a kópiu, alebo úradne overenú kópiu povolenia k podnikateľskej činnosti.
V rámci podnikateľského účtu v mBank sú zadarmo všetky prichádzajúce a odchádzajúce platby zadané prostredníctvom internetbankingu, trvalé príkazy a inkasá. Za emailovú notifikáciu o pohyboch neplatíte, ak však chcete informácie cez SMS, za každú zaplatíte 10 centov, alebo 1,5 € za paušál 30 správ.

podpis smlouvy.jpg

mBank aplikácia
Samozrejmosťou v mBank je kvalitná mobilná aplikácia a internetové bankovníctvo, ktoré však nedokážete prepojiť s internými systémami vašej firmy. Doplnková služba mTransfer je platobnou bránou, ktorá umožňuje vašim zákazníkom jednoduchú on-line platbu. Jej praktické využitie je však limitované, keďže by takisto museli mať účet v mBank.
K podnikateľskému účtu máte nárok na debetnú platobnú kartu Visa alebo Mastercard, ktorá je zadarmo, ak mesačný objem vašich platieb presiahne 70 €.