Aj drobci potrebujú spať pohodlne

Asi vám nepoviem žiadnu novinku, keď vám poviem, že aj malé deti, a to už novorodenci, musia spať na pohodlnom matraci. Keď som išla kupovať matrac ja, myslela som si, že prídem do predajne, tam budú matrace do detských postieľok, ja si jeden kúpim a bude hotovo. Problémom však je, že tak ako pri matracoch pre dospelých, tak i pri tých pri deťoch, existujú mnohé typy. To v preklade znamená, že to s výberom nebudete mať až tak jednoduché.Dve malé deti v teplákoch sa smejú a ležia na posteli.jpg

Pamäťové či kokosové?

Nebudem dlho rozprávať o tom, aké druhy matracov poznáme. Je ich totiž naozaj veľa. Ich vnútro môže byť vyrobené z rôznych materiálov, tie môžu byť aj kombinované, no a presne od toho závisí aj to, aké budú mať vlastnosti. Nie som síce odborník, no podľa mňa, sa najčastejšie stretávame s matracmi s pamäťovou penou Segum, pružinovými a penovými. V poslednej dobe k nim pribudla aj kokosová doska. Tej sa v prípade detí venovať nebudem, lebo je absolútne nevhodná. Prvé tri spomínané typy matracov, sa vyrábajú aj v o verziách pre drobcov, teda pre novorodeniatka. Zhrniem to v krátkosti. My sme vyskúšali všetky tri druha matracov. Dieťatku sme chceli dopriať ozajstný komfort, takže sme naozaj nešetrili. Tu sú moje skúsenosti.

  1. Pamäťová pena a pena

Najprv vám v krátkosti vysvetlím rozdiel. Pamäťová pena je o niečo tvrdšia a vhodnejšia pre chrbticu aj celé telo. Klasická polyuretánová pena je mäkšia a lacnejšia a i trochu menej zdravá.
V prípade detí, by som vám určite odporučila zainvestovať do matraca z pamäťovej peny. V toto prípade však musíte počítať s drobnou nevýhodou, a to, že ak sa dieťa do postieľky pociká, budete mať čo robiť, aby ste matrac dôkladne vyčistili.Bábätko v zlatých šatách leží na ružovej deke na posteli.jpg

  1. Pružinové matrace

Pružinové matrace sú podľa môjho osobného názoru pre deti trochu lepšie. Sú pevné a priedušné, takže aj pri malej nehode, ich jednoducho vyčistíte. Lepšie povedané, omnoho rýchlejšie preschnú. Drobným problémom môže byť to, že zohnať pružinový matrac pre deti, nie je až tak jednoduché.